header image
Next Event

İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) – 2012 Öğrenci Ödülleri Sergisi

18 Mayıs 2013 – 12 Temmuz 2013
C Blok Sergi Salonu

İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) Başkanlık Madalyası, mimarlık eğitimi alan öğrencilere, mimarlık eğitiminde mükemmelliği desteklemek, yeteneklerini ödüllendirmek ve dünya çapında mimarlık tartışmalarını teşvik etmek amacı ile 1836’dan bu yana her yıl veriliyor. Seçilen projeler, Londra, Belfast, Bournemouth, Canterbury, Edinburgh, Glasgow, Leicester, Liverpool, Newcastle, ve Plymouth’da sergilenmelerinin ardından Avustralya, İrlanda, Romanya, Singapur, Türkiye ve BAE gibi ülkelerde ilgililerle paylaşılıyor. Başkanlık Madalyaları halen mimarlık eğitiminde dünyada öğrencilere verilen en prestijli ödül olarak kabul edilmektedir.

1836’da mimarlık alanında başarılı metinlere verilen RIBA Gümüş Madalyası olarak başlayan (1855’den itibaren de yetenekli mezunlar tarafından çizilmiş rölövelere verilen) ödüller ilk kez 1848’de takdim edilen Kraliyet Altın Madalyası’ndan daha eski olup, RIBA’nın en uzun ömürlü ödülleridir.

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Rezan Has Müzesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan sergi her gün saat 9:00-18:00 arası ziyaret edilebilir.

Loader Yükleniyor...
EAD Logo Yüklenmesi uzun mu sürüyor?

Reload Belgeyi yeniden yükle
| Open Yeni sekmede aç