header image
Next Event

Mart Ayı Atölyeleri

Rezan Has Müzesi olarak mart ayında da pazar günü sizlerle birlikteyiz. 7-9 yaş çocuklarımızın online olarak katılabileceği atölyelerin ikisinde bu sefer ebeveynlerimizin katılabileceği eğitim seçeneklerine de yer veriyoruz. Çocuklarımız atölyelerde, eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra ilginç bilgiler ile karşılaşacak, antik uygarlıklara keyifli bir yolculuğa çıkacaklar.

Atölyelere katılım ücreti: tek Atölye için 30 TL ve tüm Atölyeler için 100 TL’dir.

Atölyelerimizin tarih ve saatleri aşağıdadır.

Atölyelerimizde görüşmek dileğiyle, sanatla ve sağlıkla kalın.

Benim Hikayem Atölyesi

7 Mart 2021, Pazar – Saat: 18:00

Atölyelerde kullanılacak malzemeler:

Kâğıt-Kalem

Atölye Daveti:

Yetişkinler ben ve arkadaşlarım için çok neşeli hikayeler yazdılar. Bu hikayeleri okuduk, anlattıkları gözümüzde canlandı. Benim de onlara anlatacak hikayelerim var. Çok renkli, heyecanlı, ben yazdığım için de biricik. Hadi gel birlikte yazalım…

Kil Atölyesi

14 Mart 2021, Pazar – Saat: 18:00

Atölyede kullanılacak malzemeler:
Kâğıt, kalem, havayla kuruyan kil, sünger (kili düzeltmek için kullanılacaktır kibrit kutusu büyüklüğünde bir parça kesilmesi yeterlidir), plastik kaba konulmuş su, suluboya fırçası, şekil vermek için çay kaşığı, çalışma alanına örtülecek naylon örtü ve bant

Atölye Daveti:

Kil aslında doğal bir malzemedir. Çok çok eski zamanlarda insanlar kile şekil vererek neler neler yapmışlar. Bardaklar, tabaklar, oyuncaklar, takılar, hatta mühür bile yapmışlar. Bu atölyede ellerimizi kil ile biraz kirletip, beraber kendimiz için bir mühür yapmaya var mısın?

Bizim Tiyatromuz Atölyesi (ebeveyn ve çocuk):

21 Mart 2021, Pazar – Saat: 18:00

Atölyede kullanılacak malzemeler:

Sahne yapmak için 50×70 fon kartonu, pişirme kâğıdı (fırın tepsileri için kullanılanlar), siyah fon kartonu, 3 adet çubuk, kurşun kalem, kâğıt, makas ve yapıştırıcı

Atölye Daveti:

Bu atölyede daha kalabalık olacağız. Bizim Tiyatromuz Atölyesi’nde bana ailem de eşlik edecek. Birlikte yaparak öğreneceğiz, hikayelerimize sürpriz aktörler de katılacak. Benimle sahneye çıkmaya hazır mısın?

Kuş Evi Atölyesi (ebeveyn ve çocuk)

28 Mart 2021, Pazar – Saat: 18:00

Atölyede kullanılacak malzemeler:

Dilbas(Dil) çubukları, sulu ya da akrilik boya, tercihen yetişkinlerin kullanması için sıcak silikon yapıştırıcı( ya da ekstra güçlü bir yapıştırıcı)

Atölye Daveti:

Çok eski zamanlarda insanlar, kuşların kendilerine uğur getirdiğine inanmış, onlara kuş evleri inşa etmişler. Baharın habercisi minik kuşlar, kırlangıçlar, ebabil kuşları yola çıkmış ülkemize doğru uçuyorlar. Yorulduklarında onlara soluklanacakları bir yuva hazırlamak için ben ve ailem görev başındayız. Seni de yardıma bekliyoruz.