header image
Next Event

Mustafa Tunçalp “Seramikler”

21 Ekim 2009 – 10 Kasım 2009
Rezan Has Müzesi – Sergi Salonu A

Günümüz seramik sanatçılarından Mustafa Tunçalp, köklerinden yola çıkarak evrenselliğe ulaşma sürecinde, geçmişle bugünü buluşturduğu eserlerini, Rezan Has Müzesi’nde sergileyecek. Sergide, sanatçının Türk desenlerinin günümüz seramik sanatında farklı tekniklerin kullanılmasıyla ortaya çıkmış eserleri yer alacak.

Anadolu Selçuklu Çini Sanatında görmeye alışılan geometrik geçmeler, rumiler ile Osmanlı Çini Sanatında görülen lale, karanfil ve tuğralar; sanatçının seramik tabaklarında, heykellerinde hayat buluyor. Mustafa Tunçalp çalışmalarıyla ilgili olarak “Sanata bakışı ve tarzıyla örtüştüğü için, yüzeysel tasarım, form ve birçok çalışmalarında net, yalın bulduğu Selçuklu ve Osmanlı desenlerini kullandığını“ ifade ederken, bu tutkunun sebebinin talebelik döneminden kaynaklandığını hocalarının kendisini, eşsiz bir esin kaynağı olarak Anadolu Medeniyetleri’ne yönlendirmesinin sanatında büyük etkisi olduğunu ekliyor.

Rezan Has Müzesi Mustafa Tunçalp “Seramikler“ sergisi ile ziyaretçilere bir ustanın ve çamurun bu başyapıtlarıyla tanışma fırsatı yaratıyor.

Loader Yükleniyor...
EAD Logo Yüklenmesi uzun mu sürüyor?

Reload Belgeyi yeniden yükle
| Open Yeni sekmede aç