header image
Next Event

Müzeler Haftası Rehberli Turu

18 Mayıs Çarşamba 2022 Saat: 12.00-13.00 ve 15.00-16.00

Rezan Has Müzesi

Müzeler Haftası Rehberli Turu

 

Rezan Has Müzesi, Kadir Has Üniversitesi’nin tarihî binasının alt katında yer alan 17. yüzyıla ait bir Osmanlı yapı kalıntısı ve 11. yüzyıla tarihlenen bir Bizans sarnıcı ile hayat bulmuş bir müze mekândır. 2007 yılında ziyarete açılan Rezan Has Müzesi, Neolitik Dönem’den Selçuklu Dönemi’ne kadar geniş bir zaman dilimini kapsayan arkeolojik eserleri ve Cibali Tütün Fabrikası’na ait tarihi belge ve objeleri koleksiyonunda bulundurmaktadır.

Rehberli Tur ve Restorasyon Atölyesi Ziyareti

“Gündelik Yaşamın Arkeolojisi Sergisi”

Geçmişe kapı aralayan “Gündelik Yaşamın Arkeolojisi” sergisi, Neolitik Dönem’den Selçuklu’ya dek uzanan koleksiyonumuzdan özenle seçilerek tasarlandı. Binlerce yıllık yolculuğun ardından günümüzle buluşan bu önemli eserlerin yer aldığı sergiyle siz değerli ziyaretçilerimizi Anadolu ve çevre uygarlıklarına dair renkli bir tarihsel yolculuğa davet ediyoruz.

18-24 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında Rezan Has Müzesi’nde düzenlenecek olan rehberli turlarımız 18 Mayıs Çarşamba günü, 12.00-13.00 ve 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Sergide yer alan eserlerin tarihsel bir süreç kapsamında anlatılması sonrası restorasyon atölyesi ziyareti ile turumuz tamamlanacaktır.

Rehberli tur ücretsizdir, kayıt gereklidir.

Kayıt Olmak için Tıklayınız