header image
Next Event

Nisan Ayı Atölyeleri


Sevgili RHM Atölyesi Dostları,

7-9 yaş çocuklarımız için düzenlediğimiz çevrimiçi atölyeler Nisan ayında da devam ediyor. Müzemizin genç dostları, bu dört yeni atölyede eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra ilginç bilgiler ile karşılaşacak; antik uygarlıklara keyifli bir yolculuğa çıkacaklar. Atölyelerin ikisinde çocuklarımızla birlikte siz ebeveynlerini de konuk etmek istiyoruz.

Eğitimlerde kullanılacak malzemeler kolay bulunur nitelikte olup malzemeleri katılımcının temin etmesi gerekmektedir. Çevrimiçi atölyeler “Zoom” uygulaması üzerinden yapılacak ve katılım linki etkinlik öncesi e-posta adresinize gönderilecektir.

Katılım ücreti: Tek atölye için 30 TL, tüm atölyeler için (4 atölye) 100 TL’dir.

Atölyelerimizde görüşmek dileğiyle. Sanatla ve sağlıkla kalın.

Neolitik Çağı Aydınlatıyorum (Ebeveyn-Çocuk Atölyesi)

11  Nisan 2021, Pazar – Saat: 18:00

Sevgili RHM Eğitim Atölyesi Dostu,
Bizimle tarihe bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Sen ve seninle atölyeye katılan bir yetişkinle birlikte uzun yıllar öncesine, insanlık tarihinin başladığı zamanlara gideceğiz. İlk insanların yaşam şartlarını konuşacağız. Dönemin bugünden farkını anlamak, insanların o zamanlarda kullanmış olabilecekleri nesneleri tahmin etmek, müzede bulunan dönemin eşyalarına bakmak çok eğlenceli olacak. Bu dönemi hatırlatacak bir feneri de birlikte üreteceğiz. Geçmişe kapı aralamak ve ışık tutmak için seni atölyemize bekliyoruz.

Malzemeler: Kavanoz, akrilik boyalar, fırça

Benim Müzem

18 Nisan 2021, Pazar – Saat: 18:00

Sevgili RHM Eğitim Atölyesi Dostu,
Senin bir müzen olsaydı nasıl olurdu? Bir arkeoloji müzesi mi kurardın, bir bilim müzesi mi? Aile tarihini anlatan bir müze mi, biriktirdiğin nesnelere yer vereceğin bir müze mi? Bu atölyede seninle kendi müzemizi tasarlayacak; müzemizin vitrinlerini, nesnelerimizi o vitrinlere nasıl yerleştireceğimizi konuşacağız. Tüm bunları yaparken çok eğleneceğiz. Atölyemize bekliyoruz.

Malzemeler: Fon kartonları, makas, yapıştırıcı ve keçeli boya kalemleri

Hikayem ve Ben

23 Nisan 2021, Cuma – Saat: 18:30

Sevgili RHM Eğitim Atölyesi Dostu,
Hikayem ve Ben Atölyesi’nde seninle birlikte hikayeler dünyasına bir yolculuğa çıkacağız. Kısa hikâyeler kurmak, yeni maceralar yaratmak, düşüncelerimizi kâğıda aktarmak ve hikâyelerimizi arkadaşlarımızla paylaşmak için seni atölyemize bekliyoruz.

Malzemeler: Kâğıt ve kalem

Bizim Kuklamız (Ebeveyn-Çocuk Atölyesi)

25 Nisan 2021, Pazar – Saat: 18:00

Sevgili RHM Eğitim Atölyesi Dostu,
Sen ve seninle birlikte bu maceraya ortak etmek istediğin bir yetişkinle kuklaların tarihine bir yolculuğa çıkacağız. Geçmişi çok eskilere dayanan kuklaların hemen her kültürde var olduğunu ve bu kuklaların sahiplerinin dili ile konuştuğunu öğreneceğiz. Birlikte bir kukla tasarlayıp, bu kuklaların bize neler anlatacağını hep birlikte dinleyeceğiz. Atölyemize bekliyoruz.

Malzemeler: Sünger, 3 adet çıta, 1 adet pinpon topu, sıcak silikon ve silikon tabancası