header image
Next Event

Türk Resim Sanatının Bir Asırlık Öyküsü

16 Mayıs 2007 – 22 Temmuz 2007
C Blok Sergi Salonu

“Türk Resim Sanatının Bir Asırlık Öyküsü” adlı sergi, sanat tarihimizin en önemli yapraklarının izdüşümlerini günışığına çıkararak değerli izleyicilerimizle paylaştık. Ülkemizin başarılı koleksiyonerlerinden Sayın Halil İbrahim İper’e ait eserlerden oluşan bu sergiyle, Türk Sanat Tarihi’nin Osman Hamdi Bey’lerden, Şeker Ahmet Paşalar’dan İbrahim Çallı’lara, Fikret Mualla’lara ve günümüzün çağdaş sanatçılarına uzanan zengin öyküsü çarpıcı örneklerle ortaya koyduk.

Halil İbrahim İper Koleksiyonu, resim tarihimizin belirli uğraklarını temsil eden yapıtlara yer vermesiyle olduğu kadar, belirli sanatçıların kendi tarzlarının dışına çıktıkları, tekil ve nadir bulunan resimlerini içermesiyle de çok anlamlı. 300’ün üzerinde eserin yer aldığı sergi ve katalog, sanat tarihi araştırmaları için değerli veriler sunacak niteliktedir.

turk resim sanati poster

Türk Resim Sanatının Bir Asırlık Öyküsü

Bu katalog ile Türk Sanat Tarihi’nin Osman Hamdi Bey’lerden, Şeker Ahmet Paşalar’dan İbrahim Çallı’lara, Fikret Mualla’lara ve günümüzün çağdaş sanatçılarına uzanan zengin öyküsü çarpıcı örneklerle ortaya koyuluyor.

359 Sayfa, Türkçe/İngilizce, Mayıs 2007
ISBN: 978-975-8919-23-9

Loader Yükleniyor...
EAD Logo Yüklenmesi uzun mu sürüyor?

Reload Belgeyi yeniden yükle
| Open Yeni sekmede aç