header image
Next Event

Yarıyıl Tatili Atölyeleri

Rezan Has Müzesi’nin büyük ilgi gören çocuk eğitim atölyeleri yeniden başlıyor. 5-7 yaş çocuklara yönelik düzenlenecek eğitim atölyeleri yarıyıl tatilinde müzede gerçekleştirilecek.
İlki 24 Ocak’ta başlayacak olan atölyelerde çocuklar öncelikle müze gezisi ile eserleri gözlemleyerek yorumlayacaklar. Müze gezisinden sonra başlayacak kil tablet ve kemer atölyelerinde çocukların yaratıcılık, hayal gücü ve el becerileri gelişirken aynı zamanda kültür varlıklarını tanıyan ve koruma bilincine sahip, geçmişi öğrenerek bugünü ve geleceği ilişkilendiren birer birey olmaları hedefleniyor.

24 Ocak Çarşamba 14.00
03 Şubat Cumartesi 11.00

Kilden Desene Tablet Atölyesi’nde çocuklarımız müzedeki çivi yazılı kil tabletleri gözlemleyerek Tunç Çağı’na yolculuk edecek, yazının ve alfabenin gelişimini öğrenerek antik uygarlıklar hakkında bilgi edinecekler. Kilden değişik boy ve ebatta tabletler yaparak kendi desenlerini üzerine çizecekler. İlki 24 Ocak’ta gerçekleşecek olan Kilden Desene Tablet Atölyesi ile çocuklar yaratıcılık ve el becerilerini geliştirirken kültür varlıklarını tanıyarak, arkeoloji ve müzecilik hakkında bilgi edinecekler.

*Malzemeler Rezan Has Müzesi tarafından sağlanacaktır.
*Kontenjan 10 kişiyle sınırlıdır. Katılım ücretli olup kayıt gereklidir.

27 Ocak Cumartesi 12.00
30 Ocak Salı 13.00

Minik Kemer Ustaları Atölyesi’nde çocuklarımız; Urartu Kemerleri konusunda dünyadaki en kapsamlı koleksiyonlardan birine sahip olan müzemizdeki Urartu eserlerini gözlemleyerek Demir Çağı’na yolculuk edecekler. Urartu Kemerleri üzerindeki desenleri inceleyerek Urartu Dönemi ve tarihi hakkında bilgi edinecekler. Mukavvadan kemerler yaparak kendi seçtiği desenlerle kemerleri süsleyecekler. İlki 27 Ocak’ta gerçekleşecek olan Minik Kemer Ustaları Atölyesi ile çocuklar hayal gücü ve el becerilerini geliştirirken kültür varlıklarını tanıyarak, arkeoloji ve müzecilik hakkında bilgi edinecekler.

*Malzemeler Rezan Has Müzesi tarafından sağlanacaktır.
*Kontenjan 10 kişiyle sınırlıdır. Katılım ücretli olup kayıt gereklidir.

*Etkinlik kontenjanları 10 kişiyle sınırlıdır. Eğitimlere katılım ücretlidir. Eğitim ücreti bir atölye için 200 TL’dir.